Rizika očkování
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Nežádoucí účinky

Podělte se s ostatními se svými zkušenosti s nežádoucími účinky očkování.
Není nutná žádná registrace, u zveřejněného textu bude ukázáno jen jméno, které uvedete! Telefon a mail uveďte v případě Vašeho zájmu, tyto údaje nebudou u příspěvku ukázány.

Vložit příspěvek

Zapni si JavaScript, abys neviděl tyto kontroly. Kolik je tri|krat|sest?

Příspěvky

31.8.2017
Petra

Pro paní JANU z 11.8.2017
Dobrý den, řeším úplně stejný problém jako Vy. V 6ti měsícíh první infanrix hexa 2+1, o 3,5 měsíce později druhá dávka. U nás tedy vše bez komplikací. Ale ! Syn nám od doby mezi první a druhou dávkou hůř spává, v noci se několikrát budí s pláčem a často i s neutišitelným pláčem, což dřív nebylo ani vyjímečně, začal méně jíst, celkově pozoruji změny chování i přes den, kdy z pohodového dítka je nerváček a vztekloun, objevilo se i občasné kývání hlavičkou ze strany na stranu jak kdyby dělal NENE a to ve chvíli, kdy k tomu nemá jakýkoliv podnět. Další dávku máme mít cca v únoru 2018 a já uvažuji, že ji už nedám. Ale nyní nevím.... určitě na mě budou tlačit, že očkování nebude kompletní, že první dvě dávky propadnou, že byly k ničemu, že jednou se bude muset naočkovat znovu a když už ty první dvě dávky má, není škoda to nedokončit (dost nevhodně napsáno). Někde jsem slyšela, že poslední dávka bývá ta nejsilnější. Od kamarádky holčička dostala po poslední dávce encefalitický pláč přesto, že předchozí vakcíny byly bez NÚ. Žádná další očkování neplánujeme. Prosím ozvěte se paní Jano, či další maminky, které řeší stejný problém a mají už nějaké další info, jak postupovat na petra.klimesova@post.cz Děkuji

30.8.2017
Dana

Synovi po očkování proti tetanu v 10 letech začaly horečky (od 38,5°C do 39,5°C) bolest hlavy, na začátku i bolest kloubů. Trvalo to 7 měsíců. Přes veškeré vyšetření se nenalezla příčina. Vše v pořádku. Dle názoru imunologa je to reakce na očkování.

11.8.2017
JANA

Dobrý den, dceru jsem nechala očkovat 1. dávkou hexacimou v 6ti měsících, reakcí byla jen spavost. Na 9ti měsících dostala 2. dávku a výsledkem byla teplota nad 40. Nyní jsem na vážkách a mám strach co by se stalo při 3. dávce (cca za rok), protože jsem se rozhodla pro schéma 2+1. Nevím, zda tomu přihrálo roli i růst zubů, protože zvýšenou teplotu před očkováním nijak neměla. Teď bych nejradši našla řešení, jak už další dávku nedávat, protože to rozhodnutí může mít zásadní vliv na její zdraví. Budu ráda za jakkoukoliv radu nebo pohled na věc. Děkuji.

10.8.2017
Barbora

Dobry den,u obou mych synu 5let a 21mesicu kazde očkování Hexa vakcinou teplota pres 38,oba po posledni davce febrilni krece.Mladsi asi 5dni po ockovani, jeste tyden v nemocnici horecky 39,5 po tydnu diagnostikovali anginu.Nikdo ze zdravotnickeho personalu nam souvislost kreci a očkování nepotvrdil,presto ze i v pribal.letaku je to uvedeno.Starsiho jsme z nevedomosti ockovali s odkladem i MMR a bez NU.U mladsiho mame odklad a stale vice se priklanime k tomu neockovat

31.7.2017
Jitka

Dobrý den. Taky se podělím o svou zkušenost. Moje dnes už tříletá dcera má alergii na BKM. Kojila jsem, ale zjistili jsme to záhy. Nicméně po očkování do 15 měsíce se mi 10x za noc budila, byla taková hodně živá. Očkovali jsem normálně podle očkovacího kalendáře. Souvislost s nějakým očkováním mě vůbec nenapadla. V 15 měsících dostala MMR a začaly děsivé noční můry, dokonce několikrát za noc, trvalo to cca 4 měsíce, než jsem přišla na zajímavou věc. Mojí dceři po očkování MMR vadí vajíčka a jakékoli pernaté maso. Zjistila jsem to náhodou. Malá měla totiž stále řídkou stolici a já jsem se snažila dopídit toho, proč tomu tak je když už jí veškeré potraviny jako my, mimo mléčných výrobků. Jedna maminka mi doporučila vysadit vejce, což jsem udělala a ejhle, průjem přetrvával, ale malá začala v noci spát a můry byly pryč. Bohužel jsem si nespojila souvislost s vajíčkem a asi po 3 týdnech dostala spoustu piškotků... A bylo to zpět. Ve dne jak utržená se řetězu, vzteklá a v noci noční můry... Žádný lékař mi souvislost nepotvrdil, ale já už dnes vím, že to funguje na 1000% procent... nesmí vejce. Dle alergologa na vejce nemá alergii, ale neuroložka mi řekla, že je možné, že něco z vajec nějak působí na nervovou soustavu. Už několikrát jsem to od té doby vyzkoušela a je to tím... Už nejí ani kuře, ani kuřecí polévku, ABKM má stále a je horší než před rokem. Spí celou noc - pokud nesní cokoli s vejcem, nebo drůbeží maso.

31.7.2017
Dana

Dobrý den, před týdnem jsem se nechala očkovat proti tetanu, je mi 47let. Nežádoucí účinky se projevily hned na druhý den. Bolesti břicha, mdloby, nižší tlak a do pěti dnů velký otok a celou dobu větší bolest ruky. To je tak všechno, zatím bolí. Přeji hezký den.

16.6.2017
Jana

Můj syn, Tomášek, 17m, koncem března očkován vakcínou MMR, 7.den po očku vysoké horečky, přes 40st s febrilním záchvatem, skončili jsme v nemocnici, horečky trvaly víc jak 3 dny, diagnostikovali mu, že prý angína a v krku streptokok, po vyléčení v krku nález zlatý stafylokok...dvoje různé ATB po sobě, psychický stav velmi špatný, jinak je to velmi energické nebojácné dítě, dlouho se dával dohromady...ani jeden doktor nechtěl slyšet, že by to mohlo být z očkování, okamžitě to zamítali, ani se neptali na fakta typu, kdy byl očkován...ted začátkem června horečky, mám už opatření typu diazepam, abych předešla febrilnímu záchvatu, ovšem průběh horeček daleko horší, nešly pořádně srazit a předcházelo jim zmodrání rtů, končetin a velkou zimnicí, po chvíli to přešlo do horečky...diagnostikovali mu opět angínu a stomatitidu, horečky trvaly 4dny...má všechna povinná očkování za sebou a nikdy neměl po očku ani teplotu, do té doby měl jen jednou infekční průjem, jinak zdravý dítě...pevně věřím, že díky vakcíně MMR se rozpoutalo toto peklo s horečkami, záchvaty a nemocemi...druhou dávku rozhodně nedostane!

5.5.2017
Vendula

Dobrý den, máme dceru Dianku - 8 let, prošla důkladným očkováním včetně nepovinných neštovic. Po prvním očkování horečka 39, ale podle pediatra to byl normální jev, doporučil vždy, pokud by se objevila horečka, horečku sraz kombinací čípků panadol a brufen. Po roce se jí na celé polovině těla objevila jemná krupička. Také se objevily nekontrolovatelné záchvaty vzteku, v pozdějším věku - ca 5 let - ji rozčílilo cokoliv a záchvat kdy křičela, plakala a vztekala se trval třeba hodinu. Dozvěděla jsem se o detoxu MUDr. Jonáše, vřele doporučuji, objevili jí těžké kovy uložené v míšních plenách a také v játrech. Absolvovala půlroční detoxikační kúru, ekzém zmizel, nevzteká se, máme doma úplně jiné dítě! :) Naši druhou dceru - nyní 2 roky - už jsme očkovat nenechali.

11.4.2017
Lenka

Před třemi lety jsem byla v chirurgické ambulanci naočkována vakcínou tetavax proti tetanu. Nikdo se mne nezeptal na moje poslední očkování ani na souhlas s očkováním. Ležela jsem na lehátku, kvůli vyšetření nohy. Upozorňuji, že jsem šla na vyšetření kvůli možné zlomenině následkem pádu z kola. Žádné hluboké zranění jsem neměla, pouze povrchové odřeniny. Během vyšetření ke mně přistoupila sestra s oznámením, že mi něco píchne. Než jsem se stačila vzpamatovat měla jsem v zadnici tetanovku což jsem se dozvěděla až ze zprávy o vyšetření.
Ještě ten den následovala úporná bolest celé nohy (té nezraněné, ale očkované). Tudíž jsem se nemohla postavit, obě nohy byly nepoužitelné.. Přidaly se bolesti kloubů, únava a nateklé uzliny na celém těle.. Do tohoto očkování jsem byla zdravá. Netrpěla jsem na nemoci a nebrala antibiotika. Do týdne po očkování jsem skončila se zápalem plic. Po vyléčení zápalu přetrvávala extrémní únava spolu s dušností (nebyla jsem schopná vyjít schody do 3 patra), bolesti v krku a uších, zvětšené uzliny a bolesti kloubů. Musela jsem přestat se sportem a o jízdě na kole, jsem se mohla nechat zdát. Absolvovala jsem nespočet vyšetření - rtg plic, výtěry z krku a nosu, krevní testy, vyšetření na orl, plicním, alergologii. Trvalo to téměř dva roky, kdy jsem nebyla zdravá více než 14 dní v kuse. Všechna vyšetření bez výsledku. Nyní po třech letech se stav zlepšil. Ale stále mi zůstávají zvětšené uzliny, únava a dušnost bez zjištěné příčiny. Jsem přesvědčená, že za tento stav může zmíněné očkovaní proti tetanu.

3.4.2017
Alena

Hlašte prosím nežádoucí účinky očkování na Státní ústav pro kontrolu léčiv! I sami rodiče mohou hlásit podezření na nežádoucí účinek zde: sukl.cz Vyšla již třetí brožura s příběhy nežádoucích účinků očkování poockovani.cz

Copyright 2012 - 2018 ProfiSales s.r.o. | Zásady zpracování osobních údajů