Rizika očkování
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Nežádoucí účinky

Podělte se s ostatními se svými zkušenosti s nežádoucími účinky očkování.
Není nutná žádná registrace, u zveřejněného textu bude ukázáno jen jméno, které uvedete! Telefon a mail uveďte v případě Vašeho zájmu, tyto údaje nebudou u příspěvku ukázány.

Vložit příspěvek

Zapni si JavaScript, abys neviděl tyto kontroly. Kolik je tri|krat|sest?

Příspěvky

30.8.2017
Dana

Synovi po očkování proti tetanu v 10 letech začaly horečky (od 38,5°C do 39,5°C) bolest hlavy, na začátku i bolest kloubů. Trvalo to 7 měsíců. Přes veškeré vyšetření se nenalezla příčina. Vše v pořádku. Dle názoru imunologa je to reakce na očkování.

11.8.2017
JANA

Dobrý den, dceru jsem nechala očkovat 1. dávkou hexacimou v 6ti měsících, reakcí byla jen spavost. Na 9ti měsících dostala 2. dávku a výsledkem byla teplota nad 40. Nyní jsem na vážkách a mám strach co by se stalo při 3. dávce (cca za rok), protože jsem se rozhodla pro schéma 2+1. Nevím, zda tomu přihrálo roli i růst zubů, protože zvýšenou teplotu před očkováním nijak neměla. Teď bych nejradši našla řešení, jak už další dávku nedávat, protože to rozhodnutí může mít zásadní vliv na její zdraví. Budu ráda za jakkoukoliv radu nebo pohled na věc. Děkuji.

10.8.2017
Barbora

Dobry den,u obou mych synu 5let a 21mesicu kazde očkování Hexa vakcinou teplota pres 38,oba po posledni davce febrilni krece.Mladsi asi 5dni po ockovani, jeste tyden v nemocnici horecky 39,5 po tydnu diagnostikovali anginu.Nikdo ze zdravotnickeho personalu nam souvislost kreci a očkování nepotvrdil,presto ze i v pribal.letaku je to uvedeno.Starsiho jsme z nevedomosti ockovali s odkladem i MMR a bez NU.U mladsiho mame odklad a stale vice se priklanime k tomu neockovat

31.7.2017
Jitka

Dobrý den. Taky se podělím o svou zkušenost. Moje dnes už tříletá dcera má alergii na BKM. Kojila jsem, ale zjistili jsme to záhy. Nicméně po očkování do 15 měsíce se mi 10x za noc budila, byla taková hodně živá. Očkovali jsem normálně podle očkovacího kalendáře. Souvislost s nějakým očkováním mě vůbec nenapadla. V 15 měsících dostala MMR a začaly děsivé noční můry, dokonce několikrát za noc, trvalo to cca 4 měsíce, než jsem přišla na zajímavou věc. Mojí dceři po očkování MMR vadí vajíčka a jakékoli pernaté maso. Zjistila jsem to náhodou. Malá měla totiž stále řídkou stolici a já jsem se snažila dopídit toho, proč tomu tak je když už jí veškeré potraviny jako my, mimo mléčných výrobků. Jedna maminka mi doporučila vysadit vejce, což jsem udělala a ejhle, průjem přetrvával, ale malá začala v noci spát a můry byly pryč. Bohužel jsem si nespojila souvislost s vajíčkem a asi po 3 týdnech dostala spoustu piškotků... A bylo to zpět. Ve dne jak utržená se řetězu, vzteklá a v noci noční můry... Žádný lékař mi souvislost nepotvrdil, ale já už dnes vím, že to funguje na 1000% procent... nesmí vejce. Dle alergologa na vejce nemá alergii, ale neuroložka mi řekla, že je možné, že něco z vajec nějak působí na nervovou soustavu. Už několikrát jsem to od té doby vyzkoušela a je to tím... Už nejí ani kuře, ani kuřecí polévku, ABKM má stále a je horší než před rokem. Spí celou noc - pokud nesní cokoli s vejcem, nebo drůbeží maso.

31.7.2017
Dana

Dobrý den, před týdnem jsem se nechala očkovat proti tetanu, je mi 47let. Nežádoucí účinky se projevily hned na druhý den. Bolesti břicha, mdloby, nižší tlak a do pěti dnů velký otok a celou dobu větší bolest ruky. To je tak všechno, zatím bolí. Přeji hezký den.

16.6.2017
Jana

Můj syn, Tomášek, 17m, koncem března očkován vakcínou MMR, 7.den po očku vysoké horečky, přes 40st s febrilním záchvatem, skončili jsme v nemocnici, horečky trvaly víc jak 3 dny, diagnostikovali mu, že prý angína a v krku streptokok, po vyléčení v krku nález zlatý stafylokok...dvoje různé ATB po sobě, psychický stav velmi špatný, jinak je to velmi energické nebojácné dítě, dlouho se dával dohromady...ani jeden doktor nechtěl slyšet, že by to mohlo být z očkování, okamžitě to zamítali, ani se neptali na fakta typu, kdy byl očkován...ted začátkem června horečky, mám už opatření typu diazepam, abych předešla febrilnímu záchvatu, ovšem průběh horeček daleko horší, nešly pořádně srazit a předcházelo jim zmodrání rtů, končetin a velkou zimnicí, po chvíli to přešlo do horečky...diagnostikovali mu opět angínu a stomatitidu, horečky trvaly 4dny...má všechna povinná očkování za sebou a nikdy neměl po očku ani teplotu, do té doby měl jen jednou infekční průjem, jinak zdravý dítě...pevně věřím, že díky vakcíně MMR se rozpoutalo toto peklo s horečkami, záchvaty a nemocemi...druhou dávku rozhodně nedostane!

5.5.2017
Vendula

Dobrý den, máme dceru Dianku - 8 let, prošla důkladným očkováním včetně nepovinných neštovic. Po prvním očkování horečka 39, ale podle pediatra to byl normální jev, doporučil vždy, pokud by se objevila horečka, horečku sraz kombinací čípků panadol a brufen. Po roce se jí na celé polovině těla objevila jemná krupička. Také se objevily nekontrolovatelné záchvaty vzteku, v pozdějším věku - ca 5 let - ji rozčílilo cokoliv a záchvat kdy křičela, plakala a vztekala se trval třeba hodinu. Dozvěděla jsem se o detoxu MUDr. Jonáše, vřele doporučuji, objevili jí těžké kovy uložené v míšních plenách a také v játrech. Absolvovala půlroční detoxikační kúru, ekzém zmizel, nevzteká se, máme doma úplně jiné dítě! :) Naši druhou dceru - nyní 2 roky - už jsme očkovat nenechali.

11.4.2017
Lenka

Před třemi lety jsem byla v chirurgické ambulanci naočkována vakcínou tetavax proti tetanu. Nikdo se mne nezeptal na moje poslední očkování ani na souhlas s očkováním. Ležela jsem na lehátku, kvůli vyšetření nohy. Upozorňuji, že jsem šla na vyšetření kvůli možné zlomenině následkem pádu z kola. Žádné hluboké zranění jsem neměla, pouze povrchové odřeniny. Během vyšetření ke mně přistoupila sestra s oznámením, že mi něco píchne. Než jsem se stačila vzpamatovat měla jsem v zadnici tetanovku což jsem se dozvěděla až ze zprávy o vyšetření.
Ještě ten den následovala úporná bolest celé nohy (té nezraněné, ale očkované). Tudíž jsem se nemohla postavit, obě nohy byly nepoužitelné.. Přidaly se bolesti kloubů, únava a nateklé uzliny na celém těle.. Do tohoto očkování jsem byla zdravá. Netrpěla jsem na nemoci a nebrala antibiotika. Do týdne po očkování jsem skončila se zápalem plic. Po vyléčení zápalu přetrvávala extrémní únava spolu s dušností (nebyla jsem schopná vyjít schody do 3 patra), bolesti v krku a uších, zvětšené uzliny a bolesti kloubů. Musela jsem přestat se sportem a o jízdě na kole, jsem se mohla nechat zdát. Absolvovala jsem nespočet vyšetření - rtg plic, výtěry z krku a nosu, krevní testy, vyšetření na orl, plicním, alergologii. Trvalo to téměř dva roky, kdy jsem nebyla zdravá více než 14 dní v kuse. Všechna vyšetření bez výsledku. Nyní po třech letech se stav zlepšil. Ale stále mi zůstávají zvětšené uzliny, únava a dušnost bez zjištěné příčiny. Jsem přesvědčená, že za tento stav může zmíněné očkovaní proti tetanu.

3.4.2017
Alena

Hlašte prosím nežádoucí účinky očkování na Státní ústav pro kontrolu léčiv! I sami rodiče mohou hlásit podezření na nežádoucí účinek zde: sukl.cz Vyšla již třetí brožura s příběhy nežádoucích účinků očkování poockovani.cz

17.3.2017
Jana

Dobrý den, nahodou jsem narazila na tyto stranky, mám delší dobu pochybnosti a nevěřím očkování!Řekla bych, že po očkování jsou více děti nemocné a oslabené.Mám malého čtyřměsíčního syna, první očkovací davku dostal, i když já jsem moc nechtěla, odpoledne dost plakal, nyní pozoruji nějakou vyrážku na jeho tělíčku, příští týden máme jít na další, ale já nechci!Bohužel žiji v cizině manžel tomu nevěří, naopak je přesvědčen, že očkování ochrání před nemocemi uprchlíku,nepřijetím do školky, téhož názoru je i naše pediatrička.Známý kamarádka se nechala očkovat proti rakovině čípku, nyní nemůže mít děti, kamarád se nechal očkovat proti chřipce, imunitu má uplně oslabenou...Stačí si přečíst negativní příběhy očkování a není jich málo!Jak tady čtu nechám nejspíš vše jakoby odložit a uvidím co dál snad se tu ubráním.

Copyright Miloš Palatka – ALMI | Zásady zpracování osobních údajů