Rizika očkování
Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc.

Nežádoucí účinky

Podělte se s ostatními se svými zkušenosti s nežádoucími účinky očkování.
Není nutná žádná registrace, u zveřejněného textu bude ukázáno jen jméno, které uvedete! Telefon a mail uveďte v případě Vašeho zájmu, tyto údaje nebudou u příspěvku ukázány.

Vložit příspěvek

Zapni si JavaScript, abys neviděl tyto kontroly. Kolik je tri|krat|sest?

Příspěvky

11.2.2014
Kateřina

Naše dcera po očkování TBC v porodnici křičela 4 hodiny a tento pláč, který nešel ničím utišit se opakoval denně. Od roka a půl si stěžovala na bolest hlavy. Proto jsme odložili MMR vakcínu. Znovu onemocněla 6 dnů po MMR vakcíně chronickou rýmou, která trvala cca měsíc, přešla v chronický kašel a chronickou únavu, při tomto stavu měla každých 10-20 dnů horečky 40tky tento stav trval třičtvrtě roku, kdy jsme ji léčili přírodními produkty, homeopatií
Syna jsme nikdy neočkovali, ani jednou takto nebrečel, vždy měl buďto hlad nebo se nudil, také nikdy nebyl nemocný déle než týden, vyjma černého kašle.

4.2.2014
Andrea

Bohuzel jsem take nechala syna naockovat Prevenarem. Druhorozeny Syn byl pred ockovanim mimoradne usmevave a pozitivni ditko. Stacilo se na nej kouknout a rozesmal celou rodinu. Po ockovani jsme vsichni pozorovali velkou zmenu v chovani, kterou jsem drive prisuzovala zoubkum.....ted kdyz ctu a patram nabyvam dojmu, ze to souviselo opravdu s ockovanim!! Doslova ze dne na den se prestal smat, byl plactivy, prestal zvatlat, chodit, vyzadovat ocni kontakt.... Uplne jiny clovicek!!! Zmena nastesti nastala po 2 mesicich....opet je to slunicko, ale ty dva mesice jsou ve vyvoji poznat. Ockovani nikdy vice!! Prvorozeny syn nemel problem, jen nas trapily nocni desy, ale to jsem nespojovala s ockovanim....

20.1.2014
Eva B

Dobrý den,

moje dnes již 3 letá dcera měla obrovskou reakci po prvním očkování ve třech měsících Hexa vakcínou. K tomuto očkování jsme zvolili očkování Synflorix. Reakce byla naprosto otřesná. Dostali jsme vysoké teploty, které přetrvávaly. K tomu se po dvou dnech přidal i průjem. Teploty nešly stahovat a dcera pak už přestala i pít, o jídle ani nemluvě.
Když jsme s dcerou dorazili k doktorce, poslala nás domů, nakonec jsme ale skončili v nemocnici Motol, kde nás hospitalizovali. Dodnes nevím co jí bylo, bohužel nám v nemocnici ztratili vzorky, které dceři odebrali. Od návratu z nemocnice byla dcera nemocná pravidelně každý měsíc. Stačilo jen vyjít ven. Na hřiště apod.
Paní doktorka nám řekla, že to rozhodně nebyla reakce na očkování, spíše jsme museli na očkování přijít nemocné.
Snad, žádné příznaky ale nejevila a ve třech měsících jsme dost času trávili na procházkách, či doma.
Své druhé dítě již očkovat nedám. A pokud ano, tak rozhodně ne ve třech měsících, myslím, že to je naprostý hazard. Adekvátní čas, dle mého názoru je kolem roku.

15.1.2014
Dana

Narodila jsem se naprosto zdravá.
Když mi bylo 1,5 roku musela jsem odjet s rodiči do Saudské Arábie a musela jsem být očkována dalšími látkami proti nemocem v Saudské Arábii ( střevní potíže atd..) Po těchto očkovacích dávkách se mi rozjeli ve 2 letech oči / šilhání- strabismus/ Musela jsem absolvovat 4 operace očí a celý život nosit brýle. Dále jsem se potýkala s hyperaktivitou a dyslexií. Jsem přesvědčena, že za to mohou tyto očkovací látky.

13.1.2014
idefix

když byly dceři 4měsíce byla naočkována vakcínou infanrix a k tomu plus bonus Synflorix,který mi velmi aktivně nabídla lékařka.Synflorix je dobrovolný a "hodné pojišťovny" ho proplácí,že prý je to proti zánětům středního ucha i některým pneumokokům a tak dále.A protože jsem byla neznalá matka a chtěla pro své dítě naivně to nejlepší tak jsem souhlasila.Následovaly 2 dny horečky 39-40st.Volala jsem lékařce a ta mi řekla ,že je to normální a že při dalším přeočkování které je po měsíci už to tak silné nebude.Opak byl pravdou,já hloupá jí nechala píchnout další dávku kombinované vakcíny,následovaly přes 3 dny horečky 41st ! Holčička byla mimo,nevnímala jen apaticky ležela,nepomohly ani zábaly ve dne v noci.Lékařce jsem volala a ta mi nevzrušeně řekla ať si přijdu pro diazepam kdyby měla křeče.Po této zkušenosti jsem odmítla aplikovat 3 dávku kombinace synflorix a infanrix a lékařce jsem oznámila,že už k ní nebudeme chodit.Ta na mě na to řvala do telefonu,prý co si o sobě myslím že musíme doočkovat celou sadu vakcín jinak jí bude pojišťovna penalizovat za nedokončenou vakcinaci!!!To mě rozčililo nejvíce,protože z toho vyplívá,že pojišťovny ještě na lékaře tlačí aby za každou cenu i poškození zdraví dítěte doočkoval celou sadu vakcín!Našli jsme jinou lékařku,která si to s pojišťovnou nějak vyřídila a měli jsme pokoj.Malá to přežila "jenom "se jí několik dnů po očkování rozjel silný ekzém,na který často platí jen kortikoidy a má ho dodnes- jsou jí 4 roky. Nedělejte tu chybu jako já a nenechte do dětí cpát i ty vakcíny, které nejsou povinné a už vůbec ne dohromady v kombinaci s další vakcínou,je to extrémně zatěžující pro tak malý organismus.

13.1.2014
Irena

Syn po očkování v pohodě, ADHD a astma s tímto nesouvisí (máme v rodině) ale to, co tady čtu by nemělo být přehlíženo, věřím v mateřský instinkt..na druhou stranu bych syna očkovat opět nechala..,migrace' lidí nutí příslušné orgány nehledět na jedince...

24.11.2013
Jitka

Po očkování proti tetanu, záškrtu a černému kašli vakcínou boostrix se mi zhoršila hypofunkce štítné žlázy. Zhruba dva týdny po očkování jsem přibrala na váze (denně se vážím a zapisuji) a dva měsíce po očkování na kontrole štítné žlázy byly hodnoty v krvi hodně vysoké. Po zvýšení dávek léků se mi do dvou týdnů váha opět vrátila.

24.11.2013
gab

v septembry sa nám narodil syn, bezproblemove tehotenstvo, porod, dieťa zdravý donosený novorodenec, ktorý dobre prospieva, pribera. o pár dní si nás bude dr. volat na ocko, a ja som pevne rozhodnutá že ho ockovat nedam, ani teraz a ani nikdy. citam knihu od prof. struneckej varovné sig. ockovaní, a to ma v nedani ockovat len utvrdzuje. prajem vsetkým rodicom co nevedia ci dat alebo nie hlavne zdravý rozum :)

21.11.2013
Jana K.

Na jaře 2012 dostala dcera Gabriela (nar. 2.12.2010) 1. dávku MMR vakcíny. Byli jsme naší dětskou lékařkou upozorněni, že 6 - 10 den po očkování může mít zvýšenou teplotu jako reakci na vakcinaci. Hned 6. den se zničeno nic malá začala třást, začala být apatická, neodpovídala na podněty z okolí, plakala, byla bez teploty a byla hypotonická. Vzhledem k tomu, že nám tento stav nepřipadal adekvátní k tomu, na co jsme byli upozorňováni pediatričkou, jsme malou vzali na LSPP do nemocnice Na Bulovce. Službu konající lékař nám řekl, že je to pouze silnější reakce na vakcinaci (přestože mu bylo sestrou oznámeno, že malá je "divná" a nereaguje tak, jak by měla), naordinoval nám antipyretika (kdyby náhodou tep lota vyskočila) a diazepam (starší bratr prodělal febrilní křeče) a poslal nás domů. Po návratu domů stouply malé teploty přes 39 stupňů. Horečky přetrvávaly ještě dva dny a následně malá udělala "krok
zpět" ve vývoji - hůř držela rovnováhu, zhoršily se jí vyjadřovací schopnosti a návrat do normálu trval téměř měsíc. Druhou dávku Priorixu jsme jí ani přes nátlak pediatričky dát nenechali a ani to nemáme v úmyslu.

13.11.2013
Burča

Moje dcera přestala po vakcíně Priorix mluvit, komunikovat, pozbyla již nabyté dovednosti a stále vykazuje dost výrazné znaky regresivního autismu. Nyní je jí 3,5 roku a situace se zatím nijak nelepší. Pediatři striktně odmítají jakoukoli souvislost s vakcínou. Dokonce mi jeden z nich okopíroval studii o tom,jak očkování nemá s autizmem nic společného a jak je očkování jen zdraví prospěšné. Před vakcinací jsem měla doma čilé a zvídavé dítě, které se učilo první slova, rozumělo mluvené řeči a mělo velký zájem o své okolí. Ted nerozumí mluvenému slovu, nemluví a je uzavřená ve svém autistickém světě. Nikdo neví, zda se jednou vrátí do toho našeho.

Copyright Miloš Palatka – ALMI | Zásady zpracování osobních údajů